Jsme spolek nadšenců, kterým učarovala pozdně renesanční doba „Biedermeier“ z let 1815 – 1890. Asi nejvíce charakterizuje tuto dobu císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sissi. Stejně jako Sissi se i my můžeme pochlubit nádherně zdobenými šaty, vyšívanými korzety a bohatými krinolínami.

Naší činností se snažíme pokračovat v odkazu tehdejší doby – být elegantní a nádhernou ozdobou každé akce.

Mezi naši hlavní činnost patří korzování, průvodcovství v historických kostýmech a předtančení.

Korzování

nabízíme jako doprovodný program na významných kulturních akcích typu – historická výročí, městské oslavy, vinobraní, akce na kulturních památkách, akce pro děti a dospělé. Spolek svojí přítomností ozdobil např. tyto doprovodné programy : výročí bitvy 1866 u Hradce Králové, zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, zámek v Litomyšli, Nábřeží řemeslníků v Hradci Králové, Jičín – město pohádek aj. Atraktivní akcí, kde nesmí chybět víno, ženy, zpěv a náš Spolek, je vyhlášené vinobraní v Hospitalu na Kuksu.

Průvodcovství v historických kostýmech

nabízíme jako zpestření pro návštěvníky. Mají možnost zahlédnout elegantního pana hraběte s chotí na procházce v parku, překrásné komtesy chystající se na ples či služebnictvo při své práci. Již několik let provázíme v letní sezoně na Hrádku u Nechanic.

Předtančení

je určeno na plesovou sezonu, opět v tradičním duchu doby „Biedermeier“.  Pro nadcházející sezonu nabízíme vystoupení 4-9 párů, dle požadavků pořadatele. Mezi oblíbené tance patří valčík, waltz, čtverylka apod.. V rámci plesu nabízíme možnost přivítání všech návštěvníků v dobových kostýmech, vše záleží na domluvě. V roce 2014 jsme tančili např. na Žofíně v Praze, ve Dvoře Králové nad Labem, V Polici nad Metují, v Hradci Králové a jiných akcích.

Jak říká sama zakladatelka spolku, paní Ivana Hrdličková, naše činnost je naším koníčkem, kterou děláme s láskou a radostí pro podporu českých památek. Rádi se budeme účastnit akcí, které přináší radost nejen nám, ale hlavně všem zúčastněným.